صفحه ها
دسته
دوستان وبلاگي
منابع و ماخذ وبلاگ
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 331222
تعداد نوشته ها : 352
تعداد نظرات : 72
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با پیام صلح ریاست جمهوری
ایران ماهواره ملی امید را به فضا پرتاب کرد

خبرگزاری فارس: ماهواره ملی امید همزمان با سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با دستور رئیس‌جمهور به فضا پرتاب شد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، ماهواره ملی امید به وسیله ماهواره بر سفیر 2 برای اولین بار در تاریخ کشورمان به فضا پرتاب شد و در مدار پیش‌بینی شده قرار گرفت.
این ماهواره در اولین اقدام پیام صلح و دوستی رئیس جمهور با صدای وی را به زمین مخابره کرد.
متن فرمان رئیس جمهور به این شرح است :
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصروجعلنا من خیر انصاره واعوانه والمستشهدین بین یدیه .
با استعانت از خدای یگانه وخالق زمین واسمانها حضرت حق وبا توسل به انبیا واولیای الهی به ویژه اخرین ستاره تابناک اسمان امامت و ولایت حضرت مهدی (عج )و با سلام و درود بی پایان به روح بلند امام راحل عظیم الشان و شهدای گرانقدر انقلاب و در ایام خجسته دهه مبارک فجر و سی امین سالگرد پیروزی عظیم "ملت ایران و بشریت "در انقلاب اسلامی ، اجازه پرتاب ماهواره ملی امید به وسیله "ماهواره بر سفیر 2 "را صادر می نمایم وبه مناسبت شعارهای ملت ایران در دهه فجر 57، شعار الله اکبر را سر اغاز این حرکت نوین قرار می دهم .
الله اکبر ، الله اکبر ، الله اکبر.
انشاء الله بر ملت ایران وهمه ملتهای آزاده مبارک باشد.
ماهواره ملی امید بوسیله ماهواره بر سفیر 2 که به صورت کاملاً بومی در کشور طراحی و ساخته شده است، درمدارزمین قرار گرفت. ماهواره ملی امید از نوع ماهواره سبک است، این ماهواره با هدف برقراری ارتباطات متقابل ماهواره و ایستگاه زمینی، تعیین مشخصات مداری و تله متری مشخصات زیرسامانه ها، در مدار زمین قرار داده شده است، ماهواره امید هر 24 ساعت 15 بار به دور زمین می چرخد و در هر دور، دو بار به وسیله ایستگاه‌های زمینی دورسنجی و بردسنجی کنترل و هدایت می شود.
ماهواره ملی امید با دو باند فرکانسی و هشت آنتن، اطلاعاتی را به زمین ارسال و از زمین دریافت می کند.
ماهواره بر سفیر 2 نیز به عنوان پرتابگری دقیق و هدایت پذیر ، قادر است ماهواره‌های سبک را تا ماورای جو پرتاب و در مدار پیش بینی شده قرار دهد . کلیه قطعات و اجزاء این ماهواره و ماهواره بر از جمله موتور ماهواره بر که از تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار است، بدست متخصصان افتخارآفرین صنایع هوافضای کشور طراحی و تولید شده است.
ماهواره امید در بهمن‌ماه سال گذشته با حضور ریاست جمهوری اسلامی ایران رونمایی و ماهواره بر سفیر یک در خردادماه سال جاری با حضور ریاست جمهوری بصورت ازمایشی با موفقیت پرتاب شد.
انتهای پیام/

منبع :

http://www.farsnews.com

 


سه شنبه پانزدهم 11 1387
X